آخرین خبرها

احراز هویت دیجیتال در زمان شیوع ویروس کرونا چقدر اهمیت دارد؟

چند روز پیش با شیوع ویروس کرونا و ایجاد بحران در کشور، مصاحبه‌ای با مدیران بانک‌های مختلف انجام دادیم تا بدانیم بانک‌ها برای مقابله با شیوع این ویروس چه تمهیداتی انجام دادند. پیش از این ارائه خدمات به صورت غیرحضوری مورد توجه بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات مالی بوده، در این راه هم هر بانکی اپلیکیشنی ارائه کرده است تا کاربران ... بیشتر بخوانید »

تکنولوژی تشخیص چهره چه مزیت‌ها و معایبی دارد و چگونه کار می‌کند؟

سیستم تشخیص چهره در ایالات متحده تکنولوژی تشخیص چهره چه مزیت‌ها و معایبی دارد و چگونه کار می‌کند؟ دنیایی که ما امروزه در آن زندگی می‌کنیم، در مقایسه با دهه‌های گذشته تحولات اساسی داشته است. ممکن است ما بدون داشتن دانش و آگاهی کافی از تکنولوژی‌های کنونی استفاده کنیم، ولی به هر حال لازم است از آنچه که در پشت ... بیشتر بخوانید »

از نرم افزار رویت چه میدانید؟

نرم افزار رویت ،نرم افزاری در حوزه معماری است که از محبوبیت بالایی برخوردار است،Revit در سال ۲۰۰۲ توسط Autodesk معرفی شد، Revit با بستری متفاوت از کد و ساختار فایل و پایه برنامه‌نویسی متفاوت از Autocad است و خانواده‌ای از محصولات یکپارچه ازجمله معماری، سازه و تأسیسات را شامل می‌شود. نقاط قوت: ۱٫بسیار قدرتمند به‌عنوان یک ابزار طراحی مورد ... بیشتر بخوانید »

نرم افزار متلب چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید. این مژده را به شما خواهیم داد که مربیان گروه آموزشی آرین طیف دارای توان فوق العاده برای کمک به افرادی است که خواهان یادگیری زبان برنامه نویسی متلب می باشند. اما در ابتدا جهت آشنایی کلی می بایست به این سوالات ساده اما مهم توجه نمود: نرم افزار Matlab چیست و چرا شما باید از آن ... بیشتر بخوانید »

برای یادگیری بورس از کجا شروع کنیم؟

از ورود به بورس نترسید! ورود به بورس همانند رانندگی است. همان‌طور که رانندگی برای ما بدون گذراندن آموزش‌های ضروری آن می‌تواند دلهره‌آور و خطرناک باشد و حتی باعث تصادف شود؛ اما اگر نحوه کار با ماشین را به‌خوبی یاد بگیریم و اصول رانندگی را به‌درستی اجرا کنیم، رانندگی می‌تواند به یکی از بخش‌های مفید و جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل ... بیشتر بخوانید »

نحوه دریافت کد بورسی

برای خرید و فروش سهام، در وهله اول کد بورسی نیاز خواهد بود، دریافت این کد از طریق کارگزاری¬های بورس امکان¬پذیر است. کارگزاران اشخاصی حقیقی یا حقوقی هستند که نقش واسطه بین خریدار و فروشنده را در بازار بورس دارند و نقش آن‌ها یافتن خریدار برای فروشنده و فروشنده برای خریدار را است. خرید و فروش سهام شرکت¬های بورسی در ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه بورس

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که بورس چیست باید بگوییم اندیشه ی ایجاد بورس زمانی شکل گرفت که عده ای از بازرگانان اروپایی از فعالیت های تجاری خود ضرر کردند، بنابراین به فکر راه حلی افتادند تا به وسیله ی آن بتوانند جلوی این ضرر را بگیرند و یا آن را به حداقل برسانند. نتیجه آن شد که ... بیشتر بخوانید »